Çocuk oyun parkı nasıl kurulur? Whatsapp

Çocuk oyun parkı nasıl kurulur?

Çocuk oyun parkı nasıl kurulur?

Çocuk oyun parkı nasıl kurulur?

Çocuk oyun parkı kurulumu, çocuk oyun parkları montajı hakikaten uzmanlık isteyen ve muhakkak kaliteli bir ekiple yapılması gereken bir iştir. Profesyonel Çocuk Oyun Parkı imalatı yapan firmalar yada sektörede faaliyet gösteren ustalarda rahatlıkla yapabilirler.Öncelikle risklerin ortadan kaldırılması için oyun parkının kurulacağı yer özenle seçilmelidir.

Çocuk oyun parkının kurulacağı yer seçildikten sonra çocuk sağlığı ve güvenliği için en kaliteli malzeme ile düzenekler kurulmalıdır. Bu düzenekler de yine yukarıdaki uyarılar göz önünde bulundurularak kurulmalıdır. Unutmayalım kiBu alanlar çocukların beden gelişimlerine, sosyalleşmelerine, yaratıcılıklarına fayda sağlar.

Hatalı ekipman, uygun olmayan zemin ve dikkatsiz davranışlar tehlikelere neden olan ana faktörlerdir. Oyun alanlarındaki yaralanmalardan ötürü her yıl 200.000’den fazla çocuk, acil servislere başvurmakta. Aslında bunların çoğu, birkaç küçük güvenlik kuralı ile önlenebilir kazalardır.

Aksi takdirde bazı olumsuz durumlar meydana gelebilir. Seçeceğiniz firma ve oyun parkı sistemi her konuda istenileni vermesi gerekir. İşi doğru bilmeyen ve dolayısıyla doğru şekilde sistemi kurumayan bir firma ile çalıştığınızda, Hem ödeyeceğiniz para boşa gider hem de daha önemlisi çocuklarınızı risklere karşı korumamış olursunuz. Bu nedenle en kaliteli firma ile en kaliteli malzemeden yapılmış çocuk parkı sistemlerini kurmalısınız.

Park ekipmanlarının sivri köşeleri olmamalıdır. Merdiven ve benzeri boşluklu ekipmanların çocukların kafalarının geçemeyeceği şekilde dizayn edilmesi gerekir. Park alanını trafikten ayıracak çitlerle çevrili olması gerekir. Tabii esas arzu edilen, park alanlarının trafikten uzak yerlere yapılmış olmasıdır. Kum parkının cam, metal gibi sivri ve kesici cisimlerden temizlenmiş olması gerekir. Kum içinde böcek olmadığından emin olunmalıdır ve kum alanının üzeri gece kedi ve köpeklerin kirletmemesi için kapatılmalıdır. Kırık aletler hemen düzeltilmelidir.

HEMEN ARA